KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325311
nr 1432 5311
Sune Tjellander
(f. 1912), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1945. Olja på duk, 45x37cm, yttermått inklusive ram: 62x54cm
Sune Tjellander, svensk målare född 1912 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
måndag 22 november 2021
kl 20:55:39